Головна » 2017 » Ноябрь » 20 » Торгівля людьми – актуальна проблема ХХІ ст.
12:35
Торгівля людьми – актуальна проблема ХХІ ст.

Торгівля людьми у сучасному світі є одним із найбрутальніших масових порушень прав і свобод людини. Суспільна загроза торгівлі людьми, як надзвичайно небезпечного злочину, полягає в посяганні на невід’ємні права людини – право на повагу, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування і вільний вибір місця проживання, а інколи і право на життя. Торгівля людьми становить значну суспільну небезпеку для жінок, чоловіків і дітей, яких використовують з метою жебракування, сексуальної експлуатації та залучення до інших незаконних видів діяльності, які принижують честь та гідність людини.

Торгівля людьми не оминула жодну країну світу. На жаль, не стала винятком і Україна. Тому завдання сучасної української школи полягає  в тому, щоб виховати свідому, самодостатню людину і не замовчувати, а говорити та інформувати учнів про сучасні дорослі проблеми, щоб діти навчились вирішувати й уникати їх у майбутньому.

В нашій школі нещодавно відбулось заняття для учнів 8-11 класів з елементами тренінгу на тему «Що потрібно знати підліткам про торгівлю людьми».  Мета заняття ознайомити учнів із сучасною проблемою торгівлі людьми; формувати знання про види, причини й наслідки торгівлі людьми; формувати негативне ставлення до подібного роду діяльності; розвивати вміння розпізнавати підозрілі пропозиції щодо працевлаштування; навчити учнів не потрапляти у руки шахраїв-торговців.

Діти виконували різні завдання, дивились відеофільм «Життя на продаж», ділились своїми думками та відчуттями. Більшість учнів були дуже вражені, адже раніше не дуже замислювались, що і в ХХІ столітті людина може стати рабом.  По завершенню роботи всі учасники заняття отримали пам’ятки  «Якщо Ви вирішили працювати за кордоном», в яких детально описано, що потрібно зробити, щоб робота була безпечною і легальною.  Деякі учні зауважили, що необхідно ділитися отриманою інформацією зі своїми батьками, друзями та знайомими.

Отже, проінформований – значить захищений. Потрібно якомога частіше піднімати важливі і актуальні проблеми сьогодення, щоб діти знали про них з теорії, а не вчилися на практиці. 

Учитель історії  та правознавства  Муха Ірина Петрівна

Переглядів: 75 | Додав: unvksite | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar