Головна » 2018 » Март » 3 » Підсумки місячника «Ти і твоє здоров’я»
11:44
Підсумки місячника «Ти і твоє здоров’я»

На виконання річного плану роботи НВК, з метою належної підготовки кожної дитини до розуміння змісту «здоров’я», знання основних його характеристик, елементарних правил особисті гігієни, особливості поведінки правил проживання на територіях екологічного забруднення, розуміння негативного впливу на формування молодого покоління алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, нікотину, знання правил профілактики венеричних захворювань та СНІДу, туберкульозу, гепатиту, серцево-судинних та інших захворювань, засвоєння елементарних правил користування ліками, профілактики травматизму, усвідомлення школярами здорового способу життя    у навчальному закладі проведений місячник санітарно-просвітницької та профілактичної роботи «Ти і твоє здоров’я».

До участі у проведенні заходів залучилися всі учні, учителі, медична сестра, практичний психолог, педагог-організатор, класні керівники, адміністрація навчально-виховного комплексу.

Проведення місячника «Ти і твоє здоров’я» розпочалося  тематичною лінійкою «Зроби свій вибір на користь здоровя», яку підготували члени учнівського комітету разом з педагогом-організатором Людмилою Легкою.

Зважаючи на важливе значення у пропаганді здорового способу життя  наочної агітації,  на інформаційних стендах були розміщені плакати, гасла, учнівські малюнки  відповідної тематики. Медичною сестрою випущено санбюлетні «Профілактика грипу», «Профілактика кору», «Ні – наркотикам», «Вірусний гепатит А», «СНІД та ВІЛ».

Для учнів початкових  класів був проведений  конкурс малюнків «Як я розумію здоров’я?», для середніх та старших класів - виставка  плакатів з сучасним баченням здорового способу життя.   Вчителями української мови організовано написання диктантів на тему «Про здоровий спосіб життя», конкурс творчих робіт. Практичним психологом проведено моніторинг поширення шкідливих - звичок серед школярів. У шкільній бібліотеці було організовано виставку літератури. Вчителем Альоною Максимович проведено  уроки - здоров’я  на тему «Профілактика ВІЛ та СНІД серед підлітків» з учнями 8-9 класів та урок – тренінг між учнями  7 класу. Діти створювали «Килими - здоров’я», малювали карту подорожі у країну здорових та радісний мрій, заповнювали таблиці про значення здорового способу життя для сімї , держави та майбутнього покоління.  

У кожному класі  медичною сестрою Світланою Бадан були проведені уроки здоров’я. Першокласники вчилися накладали пов’язки та обробляти умовні рани. Учні 2-4 класів - надавати першу медичну допомогу при утопленні та переохолоджені організму, накладати шини, засвоювали  правила поведінки на льоду. Вихованці удосконалювали  свої вміння вимірювати артеріальний тиск, надавати першу медичну допомогу.

Повчальними для учнів були бесіди  про  кишкові інфекції, шкіряні захворювання, вірусний гепатит А.

Учні початкових та середніх  класів здійснили екскурсії в медичні заклади, які розміщені в населеному пункті. Ознайомилися з роботою ФАПу, дізналися про вакцинацію та профілактику кору, прослухали поради лікаря-стоматолога         про гігієну ротової порожнини. Учні  ще раз згадали та повторили  санітарно-гігієнічні правила, яких повинні дотримуватися всі.

Для четвертокласників  медичною сестрою Світланою Бадан була проведена цікава гра «Екологічне маркування продукції «Юні дослідники або знак якості».

Школярі  1-4 класів мали змогу взяти участь у спортивних змаганнях  «Хто спритніший». Для цієї категорії учнів  також був проведений не менш цікаві заходи «Подорож у країну здоров’я», «Свято здоров’я», які підготували для своїх вихованців Олена Дячок та Олена Годунко. Учні  відгадували загадки, змагалися, подорожували, декламували вірші,  співали пісень, ділилися враженнями від побаченого і почутого, пробували себе у ролі лікарів. Все це супроводжувалося переглядом яскравих відео презентацій, іграми та розвагами, отриманням солодких призів.

Класні керівники, педагог-організатор, медична сестра неодноразово наголошують, що запорукою здоров’я є перебування на свіжому повітрі. Тому щодня школярі початкових класів із задоволенням грали в рухливі ігри на свіжому повітрі. 23.02.2018 у рамках Всеукраїнських конкурсів "Спортивна зима" з метою стимулювання учнів до організованої спортивної активності у процесі відпочинку, пропаганди здорового способу життя було проведено шкільний етап конкурсу "Сніговик Fest" серед учнів 1-4 класів.

У розбудові виховної системи закладу, реалізації здоровязберігаючих технологій особлива роль належить класному керівникові, який є головною дійовою особою у здійсненні виховного процесу. У кожному класі класними керівниками були проведені тематичні години спілкування. Учні середніх та старших пригадували правила гігієни,  ознайомлювалися з фізіологічними змінами, які відбуваються у підлітковому віці, вчилися уникати інфекційних захворювань, досліджували вплив алкоголю на організм людини, демонстрували свої знання про складові чинники  формування здорового способу життя.  Старшокласники говорили про те, що буди здоровим і щасливим – мета  їхнього життя.

Організовано перегляд відеофільмів «Здоров’я у підлітковому віці», «Де вода, там є життя», «Ти і твоє здоров’я».

Проведено ряд спортивних змагань з волейболу. 19 лютого –  районні спортивні змагання з волейболу на кубок воїна-афганця Михайла Пігаля.  Команда школи зайняла ІІІ місце. Учні брали участь у районній спартакіаді з волейболу. Вибороли три ІІІ - і два ІІ  місця.

Місячник «Ти і твоє здоров’я» завершився, однак  робота   закладу  у тісному взаємозв’язку учнів, батьків,  медичних працівників, педагогів у плані утвердження найпотрібнішого для людини – її здоров’я – продовжується.

Заступник директора з виховної роботи Н.Кухаревич


 

Переглядів: 63 | Додав: unvksite | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
avatar