Головна » 2017 » Май » 8 » Пам'ятаємо, перемагаємо!
14:45
Пам'ятаємо, перемагаємо!

Друга світова війна вона все далі і далі від нас, ми всі знаємо, що вона була страшною та кривавою, що загинула на ній невимовна кількість мільйонів людей, які просто хотіли жити..

  У Книгу пам’яті України занесено імена 104-х полеглих у ті страшні воєнні роки жителів наших сіл – Удрицька, Смородська, Хочина. На стелах обеліска в пам'ять про полеглих викарбувані імена 157 жителів наших сіл.

Сьогодні  на долю нашого народу випало випробування неоголошеної війни з боку авторитарного правлячого режиму сусідньої Росії. Україна втрачає кращих синів, справжніх патріотів.

  8 травня – День пам’яті і скорботи, примирення та єднання, день перемоги над нацизмом у Європі. Кожного року за традицією ми вшановують пам'ять тих, хто віддав  свою молодість та життя  в  імя  перемоги та боротьбі за незалежність України.

 Не став винятком і цей рік. У зв’язку з дощовою погодою урочисту лінійку, яка зазвичай проходить біля обеліска  полеглим односельчанам, провели у фойє будинку культури. Розпочали захід ведучі свята Бондарчук Наталія  та Кисіль Оксана.

На почесному місці - сивочолий ветеран Пігаль Роман Хомич.  Сьогодні він один ветеран Другої світової війни на теренах Миляцької сільської ради. До всіх присутніх з вітанням звертається директор  Удрицького НВК Микола Ящук,  староста села Неоніла Пігаль.  До монумента та братських могил лягають  живі квіти. Прикордонники, митники, працівники торгівлі, місцеві підприємці покладають вінки.  Урочисто лягає до підніжжя гірлянда Слави,  сплетена  випускниками  Удрицького НВК.  Тривожний стук метронома. Хвилина мовчання.  

В очах -  сльози радості і смутку, гіркі спогади і водночас мить урочистості. Зворушливо звучать пісні у виконанні  Малей Яни, Колоди Аліни  – випускниць  школи. У молитві за Україну зі свічками в руках  схиляють голови дівчатка 5 та 6 класів Ангеліна Соломина, Катерина Борсук, Марія Богельська , Валерія Пігаль  та   Анастасія Бик.

У війни - не жіноче обличчя. У народі недарма кажуть, що час не владний над материнським горем. День за днем ідуть бої, крок за кроком звільняються території, гинуть люди. Серед загиблих учасників АТО є, на жаль, і наші земляки. Тривожно звучать рядки поезій вустами Дарини  Легкої  та Оксани Богельської.

Схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув.

 Віддаємо данину  глибокої поваги  ветерану Другої світової війни Пігалю Роману Хомичу.    

Горді тим, що в рядах сьогоднішніх захисників  України  є наші випускники, односельці: Столяр Олександр Савович, Цьоба Адам Володимирович, Малей Володимир В’ячеславович, Муха Іван Сергійович, Кухаревич Віталій Вікторович, Стельмах Іван Григорович, Легкий Олександр Аркадійович, Шанько Михайло Анатолійович, Бердник Тарас Олександрович.

Кожен з нас впевнений, що ми здолаємо  агресію з боку сусідньої Росії, адже сила духу наших українських воїнів, підсилена героїчними прикладами звитяги борців за незалежність нашої держави, є нездоланною. І в недалекому майбутньому Україна стане новою квітучою європейською країною і буде мир на всій землі!

Закінчилось же свято флешмобом та  піснею «Ми хочем миру на землі».

 

Заступник директора з виховної роботи  Наталія Кухаревич

Переглядів: 113 | Додав: unvksite | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar